Aktuality

Americký dolar má za sebou nejlepší týden roku 2018

2.5.2018

Americký dolar (USD) minulý pátek 27.4.2018 sice ztratil část příjmů, které ho dostaly na nové tříměsíční maximum, ale i tak se mu podařilo dosáhnout nejlepšího týdenního výsledku za posledních 11 týdnů.

Více
Akciový index FTSE 100 ukončil svůj šestidenní nárůst

26.4.2018

Britské akcie se ve středu 25.dubna 2018 propadly a šestidenní nárůst tak skončil poté, co rostoucí výnosy z amerických dluhopisů spustily na Wall Street odprodej, čímž vyvinuly tlak na akciové trhy v celém světě.

Více
Výhled úvěrového ratingu ČR se zvýšil

24.4.2018

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service v závěru minulého týdne a to v pátek 20.dubna 2018 zvýšila výhled úvěrového ratingu České republiky ze stabilního na pozitivní se známkou A1.

Více
Společnost Cisco Systems, Inc. a její výhled pro letošní rok

20.4.2018

Společnost Cisco Systems, Inc. (NASDAQ-CSCO) pro veřejná média oznámila, že vytvořila své dvě nejmodernější datové centra Tetration SaaS pro ukládaní dat a jednoduché ovládání datových serverů uvnitř podniků pro malé podniky a velké korporace.

Více
Společnost Ford Motor Company představila novou řadu vozů

17.4.2018

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) v tomto měsíci představí novou variantu modelů vozů Ford Fiesta, tak zvaný Ford Fiesta Active, který je technicky nejvyspělejším vozem v kategorii Crossover na evropském trhu.

Více
Bankovky a mince: Ztratí někdy na popularitě?

16.4.2018

Digitální formy platebních prostředků od 21. století výrazně prosperují. Jsou podporovány také užíváním kryptoměn a rostoucím zájmem o bankovní účty, které už v mnoha případech nejsou zpoplatněné. Proto je poněkud s podivem, že bankovky a mince jsou určitým fenoménem i v dnešní, zcela virtuální době.

Více