Aktuality

Společnost Cisco Systems, Inc. a její výhled pro letošní rok

20.4.2018

Společnost Cisco Systems, Inc. (NASDAQ-CSCO) pro veřejná média oznámila, že vytvořila své dvě nejmodernější datové centra Tetration SaaS pro ukládaní dat a jednoduché ovládání datových serverů uvnitř podniků pro malé podniky a velké korporace.

Více
Společnost Ford Motor Company představila novou řadu vozů

17.4.2018

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) v tomto měsíci představí novou variantu modelů vozů Ford Fiesta, tak zvaný Ford Fiesta Active, který je technicky nejvyspělejším vozem v kategorii Crossover na evropském trhu.

Více
Bankovky a mince: Ztratí někdy na popularitě?

16.4.2018

Digitální formy platebních prostředků od 21. století výrazně prosperují. Jsou podporovány také užíváním kryptoměn a rostoucím zájmem o bankovní účty, které už v mnoha případech nejsou zpoplatněné. Proto je poněkud s podivem, že bankovky a mince jsou určitým fenoménem i v dnešní, zcela virtuální době.

Více
Výnosy z dluhopisů klesají kvůli sílícímu geopolitickému napětí a sílící inflaci

12.4.2018

Výnosy z dluhopisů ve středu 11.dubna 2018 klesly, zatímco ceny stouply poté, co zpráva o americké inflaci naplnila očekávání, ale naznačila, že by meziroční růst inflace mohl být silnější, než se čekalo.

Více
Po zprávě o zaměstnanosti v USA trhy v pohybu

9.4.2018

Americký dolar (USD) v pátek 6.4.2018 po zprávě o zaměstnanosti v USA klesl a opustil tak nejvyšší pozici za posledních pět týdnů, které dosáhl ve čtvrtek 5.4.2018, avšak začátkem nového obchodního týdne během evropského rána dne 9.4.2018 již mírně posiluje.

Více
Zlato vykázalo nárůst své ceny

3.4.2018

Futures zlata v pondělí 2.dubna 2018 stouply, zatímco americký dolar (USD) se celý den snažil ubránit poklesu. Na US akciovém trhu došlo k poklesu a vypadalo to, že u některých indexů dojde k dlouho obávaným korekcím.

Více