DIS FXG

Společnost Walt Disney Co. zvýšila o třetinu zisk za 4Q 2018

13.11.2018

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) zveřejnila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí letošního roku a celý fiskální rok 2018.

Tyto hospodářské výsledky dopadly nad očekávání světových analytiků.  Společnost ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila v meziročním porovnání čistý zisk o 33% na 2,3 miliardy USD. Tento nárůst tržeb společnost zaznamenala především díky vysoké návštěvnosti zábavných parků Resortů Walt Disney a filmů Ant-Man a Wasp, Incredibles 2  a Avengers: Infinity War. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS), kde cena akcie 9. listopadu 2018 zvýšila svou cenovou hodnotu o 1,72 % na hodnotu 118,00 USD za akcii. Aktuálně pod vlivem celkového situace na US akciovém trhu obchodování dne 12.11.2018 uzavřela tato akcie NYSE-DIS na hodnotě ve výši 116,70 USD za akcii.

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) byla založena panem Walt Disneyem a Royem Disneyem dne 16. října roku 1923 v Los Angeles, ve státě Kaliforne v USA. Mezi její obchodní segmenty patří - Media Networks, zábavné parky a resorty, interaktivní produkty a reklamní spotřební produkty. Segment sítě z médií zahrnuje kabelové, pozemní a satelitní vysílaní, distribuci televizních pořadů a radiových stanicích. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také vysílá v segmentu zábavy, společenské akce a animované filmy, hudební nahrávky a živé divadelní hry. Společnost vlastní zábavné parky a letoviska a provozuje Walt Disney World Resort na Floridě, který obsahuje zábavné parky, hotely, restaurace, sportovní areály, konferenční centra, tábořiště,  golfová hřiště a parky pro vodní sporty. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS)  také vlastní a provozuje Disneyland Resort v Kalifornii, Disney Vacation Club a  Disney Cruise Line. Společnost také provozuje Disneyland Resort v Paříži, Disneyland Resort v Hong Kongu a Disney Resort v Tokyu v Japonsku.

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) zaznamenala za čtvrté čtvrtletí 2018 celkové tržby s meziročním nárůstem o 12% v hodnotě 14,31 miliardy USD. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také aktuálně připravuje svou novou nabídku video služeb na internetu na vlastních streamingových stránkách, kde se společnost chystá zahájit své nezávislé vysílání se sportovním obsahem. Celou nabídku pořadů začne společnost vysílat od začátku příštího roku. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace  pro nákup akcií společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS),  která utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 59,434 miliard USD s provozním ziskem 15,706 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 12,598 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou ve výši 98,598 miliard USD s vlastním kapitálem 52,832 miliard USD. Společnost zaměstnává 199.000 kmenových pracovníků.

Společnost Walt Disney Co.(NYSE-DIS) také vyplácí svým akcionářům pololetní dividendy, kdy je aktuálně dividendový výnos  1,44 % p.a.  a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,68 USD na akcii. Titul společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS) se stal aktuálně velice atraktivní pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky kladným zveřejněným hospodářským výsledkům za čtvrté čtvrtletí a celý fiskální rok 2018, ale také díky brzkého zahájení nezávislého vysílání se sportovním obsahem, které začne od začátku roku 2019. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu růst ceny akcie, a byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 123,00 USD za akcii.