V FX24

Společnost Visa Inc. v zájmu investorů

6.9.2018

Společnost Visa Inc. (NYSE-V)  zveřejnila hospodářské výsledky třetího čtvrtletí  letošního roku a celkový výhled do konce letošního roku 2018.

Tato nadnárodní největší společnost se světovou elektronickou sítí plateb Visa Inc. zaznamenala oproti stejnému období předchozího roku nárůst celkového obratu o + 15% na hodnotu 5,2 miliard USD a nárůst čistého zisku meziročně o + 13% na hodnotu 2,3 miliardy USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Visa Inc.(NYSE-V), která mimo jiné také od loňského roku zavedla anketu, ve které se společnost ptá svých uživatelů na vlastní nápady a názory v oblasti bezhotovostního placení v prospěch jejich podnikání. Na základě nápadů svých uživatelů společnost Visa Inc.(NYSE-V) vybrala 50 vítězů, kteří obdrželi 10.000 USD za jejich nápady v oblasti bezhotovostního peněžního řešení v oblasti pohodlnějšího, bezpečnějšího a jednoduššího placení. Cena akcie společnosti Visa Inc. (NYSE-V) obchodního dne 5.září 2018 vzrostla od začátku letošního roku 2018  o + 25,13 % své ceny na hodnotu ve výši 142,67 USD za akcii.

Společnost byla založena již před 59 lety jako BankAmericard. Časem změnila své logo a jméno na Visa Inc. (NYSE-V). Hlavní sídlo společnosti se nachází ve městě Forest City ve státě Kalifornia v USA.  Společnost nabízí velmi širokou škálu platebních systémů včetně vlastních produktů programů umožňující bezpečný a rychlý převod peněz mezi obchodníky a bankou platící zákazníky, a to především  na bázi bezhotovostních převodů peněz s poskytnutím garancí uskutečněných plateb včetně různých druhů pojištění, bezpečného používání platebního systému, jak pro uživatelé platebních karet, tak i pro provozovatelé platebních terminálů apod. V současnosti tato společnost se svými platebními službami proniká i do současnosti kontroverzního arabského obchodního světa a již nyní spolupracuje s předními islámskými bankami zejména s Bank Emirates na území Spojených arabských emirátů. Taktéž udržuje rozsáhlé obchodní spojení na asijském kontinentu včetně Číny, kde navázala společnost Visa Inc.(NYSE-V) spolupráci s představiteli China Merchants Bank a Shanghai.

Tržby společnosti Visa Inc.(NYSE-V) z odvětví služeb meziročně vzrostly o +13% na hodnotu 2,2 miliard USD. Tržby ze zpracování dat o +19% na hodnotu 2,4 miliard USD. Společnost také zaznamenala silný nárůst tržeb z mezinárodních transakcí, které vzrostly o +16% na hodnotu 1,8 miliardy USD. Za třetí čtvrtletí letošního roku mimo jiné společnost odkoupila 13,6 milionu kmenových akcií Visa v celkové hodnotě 1,8 miliardy USD za průměrnou cenu 128,80 USD za akcii a od začátku letošního roku společnost Visa zpětně odkoupila 46 milionu kmenových akcií v hodnotě 5,5 miliard USD. Společnost Visa Inc.(NYSE-V) ve výhledu na celý letošní rok 2018 očekává dvouciferný nárůst tržeb s meziročním nárůstem přes 60% a nárůst klientely okolo 21,5 až 22,0 %. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti  Visa Inc. (NYSE-V), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 18,358 miliard USD s provozním ziskem 12,144 miliard USD. Po odečtení všech nákladů činil čistý zisk 6,699 miliard USD. Celková aktiva společnosti narostla na hodnotu 67,977 miliard USD a vlastní kapitál na hodnotu 32,760  miliard USD.  Společnost zaměstnává svých 15.000  kmenových pracovníků.

Společnost Visa Inc. (NYSE-V) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 0,59 % p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,84 USD na akcii. Díky těmto skutečnostem, kdy společnost zaznamenala za třetí čtvrtletí letošního roku nárůst celkového obratu o + 15% na hodnotu 5,2 miliard USD, ale také díky výhledu společnosti Visa Inc. pro celý letošní rok 2018, kdy společnost předpokládá nárůst celkového obratu přes 60%, se stala akcie společnosti Visa Inc. (NYSE-V) i přes svoji aktuální korekci ceny v poklesu  velice oblíbenou pro nákup u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací, kde lze podle analytiků makléřských společností a finanční stratégové investičních bank očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie a byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 155,83 USD za akcii.