Trivago_hotel_viajes

Společnost trivago N.V. zveřejnilá hospodářské výsledky za rok 2017

15.3.2018

Společnost trivago N.V. (NASDAQ-TRVG) v loňském roce 2017 zvýšila své tržby o +37 % a v posledním čtvrtletí roku 2017 pak o +7%. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií společnosti trivago N.V. (NASDAQ-TRVG), kdy cena akcie obchodního dne 14. března 2018 byla 8,63 USD za akcii a od začátku roku 2018 vzrostla o + 23,98 % své ceny.

Společnost trivago N.V. (NASDAQ-TRVG)  je internetový vyhledávač se specializací na porovnávání cen ubytování (hotely, apartmány a pronájmy pro společnosti). Internetové stránky společnosti  srovnávají ceny více než 1,8 milionů hotelů ve více jak 190 zemích světa. Sídlo společnosti trivago N.V.  je v Düsseldorfu v Německu. Společnost byla založena v lednu roku 2005. Internetový vyhledávač společnosti má 51 platforem v 32 jazykových variantách, na které přistupuje měsíčně 80 milionů uživatelů.

Generální ředitel společnosti, pan Rolf Schrömgens pro veřejná média řekl: „Minulý rok jsme se zaměřili na vybudování pevného základu, který můžeme využít k realizaci naší vize budování nejlepšího produktu pro naše uživatele a dalšího posílení důvěry v naši značku.“ „Díky výraznému zvýšení povědomí o značce, optimalizaci našich struktur a rozšíření naší nabídky o alternativní ubytování v průběhu roku se domníváme, že nyní máme silnou pozici k tomu, abychom mohli pokračovat v našem růst.“ Společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 1,035 miliard EUR s provozním ziskem 727 milionů EUR. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě  0,1 milionů EUR. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 1,062 miliard EUR s vlastním kapitálem 690,08 milionů EUR.

Akcie společnosti trivago N.V. (NASDAQ-TRVG) zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií díky pozitivním hospodářským výsledkům za fiskální rok 2017, kdy společnosti vzrostly tržby o + 37 procent. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla stanovena podle analytiků cílová cena na hodnotu 10 USD za akcii.