TSLA 3 FX24

Společnost Tesla, Inc. překvapila svými hospodářskými výsledky

20.11.2018

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) překvapila světové analytiky, když zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí, ve kterých poprvé společnost zaznamenala historicky nejvyšší zisk.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) nazvala tento kvartál za historicky nejúspěšnější a jeho šéf Elon Musk slíbil, že budoucnost bude ještě lepší. Společnost reportovala čistý zisk v hodnotě 312 milionů USD díky silnému nárůstu prodejů Modelu 3 sedan. Společnost tento model označuje, jako klíčový, který pomůže společnosti Tesla, Inc. dále rozšířit globální výrobu. Společnost také zaznamenala kladné cash flow a to v hodnotě 881 milionů USD. Americká automobilka Tesla zažila průlom, když ve třetím čtvrtletí letošního roku skončila s kladným cash flow. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA). Cena akcie (NASDAQ-TSLA) obchodního dne 14. listopadu 2018 vzrostla o 1,56% na hodnotu 344,00 USD za akcii, avšak i přes propad cen na americkém akciovém trhu byla dne 19.11.2018 na hodnotě ve výši 353,47 USD za akcii s růstem své ceny od začátku letošního roku 2018 o + 13,53 % ceny.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) , dříve Tesla Motors, Inc., navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává plně elektrická vozidla a systémy pro skladování energie, ale také instaluje, provozuje a udržuje solární a energetické produkty při běhu. Společnost se zabývá dvěma odvětvími: a to automobilovým průmyslem, generováním a ukládáním energie. Automobilový segment zahrnuje návrhy, vývoj, výrobu a prodej elektrických vozidel. Segment výroby a skladování energie zahrnuje návrhy, výrobu, montáž a prodej nebo pronájem solárních systémů a ukládání energie pro obytné a komerční zákazníky, nebo prodej elektřiny vyrobené z jejích solárních systémů pro zákazníky. Ke dni  31. prosince roku 2016 společnost vyráběla a prodávala dvě plně elektrické vozidla, a to Model S sedan a Model X. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) aktuálně nabízí také třetí model, s označením Tesla Model 3, který patři do skupiny  sedan, a který je určený pro masový trh, ale společnost také vyvíjí produkty pro ukládání energie pro použití v domácnostech a komerčním účelům.

Společnost  Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) za 3Q 2018 také zaznamenala rekordní počet vyrobených vozů Tesla, kterých vyrobila 80.142, s toho 53.239 vozů modelu 3. Tesla Model 3 se aktuálně prodává za 46 tisíc USD, což je oproti zaváděcí ceně zlevnění o 4 tisíce USD. Toto zlevnění nastalo snížením dojezdu baterie. Společnost také uvedla, že přijatelná cílová cena tohoto modelu, na kterou by se chtěla v následujících čtvrtletích dostat je 35 tisíc USD. Pro splnění tohoto cíle společnost pokračuje v rozšiřování výroby v Číně, kam plánuje přesunout část výroby sedanů. Pro celý rok 2018 má společnost za cíl dodat 100 tisíc kusů Modelu 3 a 100 tisíc Modelu X. Provozní náklady by měly ve 4Q 2018 růst jen nepatrně. Celkové výdaje za rok 2018 by měly být lehce pod 2,5 miliardy USD, což je v souladu s předchozím výhledem. Aktuálně společnost pracuje na dalších úpravách modelu 3, který společnost nabídne také v luxusnějším provedení. Společnost za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 11,76 miliard USD. Celková aktiva společnost byla 28,66 miliard USD s vlastním kapitálem 4,24 miliard USD. Společnost zaměstnává 45.000 kmenových pracovníků.

Akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) jsou aktuálně velice žádané u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky skutečnostem, kdy společnost zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí 2018, které dopadlo nad očekávaní světových analytiků, díky dosažení kladného cash flow v hodnotě 881 milionů USD a tvrzení šéfa Tesly, Inc. ,  Elona Muska, který slíbil v dalších čtvrtletích dosáhnout  ještě vyšších zisků.  Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat a to již možná i v krátkodobém investičním horizontu růst pokračující ceny akcie, kde byla stanovena cílová cena s vysokým odhadem na hodnotu 500 USD za akcii v střednědobém investičním horizontu.