PayPal FXG

Společnost PayPal Holdings, Inc. a její výhled na letošní rok 2018

1.6.2018

Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL)  se dohodla na akvizici švédské společnosti iZettle v celkové hodnotě 2,2 miliardy USD.

Společnost je poskytovatelem finančních služeb. Tato akvizice rozšíří společnosti Paypal Holdings, Inc.  nabídku digitálních platebních služeb do tisíců kamenných obchodů v Evropě a Latinské Americe. Společnost také rozšiřuje své partnerské podnikání se společnosti  Visa Inc. do asijsko-pacifické oblasti. Tato spolupráce umožní uživatelům PayPal a Visa karet zvolit si nejpohodlnější způsob placení. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace a zvýšily tak jejich zájem o akcie právě společnosti Paypal Holdings, Inc., kdy cena akcie (NASDAQ-PYPL) , jejíž cena  za posledních 52 týdnů k  obchodnímu dni 31. května 2018 vzrostla o + 57,19  % své ceny na hodnotu 82,07 USD za akcii s jednodenním růstem o + 0,58 % své předchozí ceny.

Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL)  byla založena v prosinci roku 1998 a její sídlo je v San Jose, v Kalifornii v USA. Společnost nabízí a umožňuje digitální a mobilní formu internetové platby ve prospěch spotřebitelů a obchodníků po celém světě. PayPal je internetový platební systém, který umožňuje přesuny peněz mezi účty PayPalu, které jsou identifikovány e-mailovými adresami. Každý účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami. Platební karta (např. VISA nebo MasterCard) musí mít povolené internetové platby. Společnost umožňuje podnikům všech velikostí přijímat platby od obchodníka  z webových stránek, ale také z mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety.  Spotřebitel může financovat nákup prostřednictvím bankovního účtu, úvěrového účtu PayPal  a také  kreditní či debetní  kartou. Finanční produkty společnosti  PayPal, jako jsou Venmo a Xoom umožňují  přátelům a rodinám převody finančních prostředků mezi sebou, včetně plateb do zahraničí.

Společnost iZettle je jedním z nejznámějších evropských finančních technologických společností v oblasti inovací, která by za letošní rok měla zpracovat platby za zhruba 6 miliard USD. Společnost působí v 11 zemích. Nedávno generální ředitel společnosti Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL), pan Jim Magats prohlásil, že společnost se bude dále rozšiřovat, což se touto akvizicí společnosti iZettle podvrzuje. Tato expanze společnosti do budoucna přinese další nárůst tržeb, kde analytici společnosti Paypal Holdings, Inc. předpovídají za tento rok celkový obrat mezi 15 miliardami a 15,25 miliardami USD.  Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 13,094 miliard USD s provozním ziskem 2,127 miliard USD. Po odečtení veškerých nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 1,795 miliard USD.   Celková aktiva společnosti jsou 40,774 miliard USD s vlastním kapitálem 15,994 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 18.700 kmenových pracovníků.

Akcie společnosti  Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) se staly aktuálně velice oblíbené pro nákup u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky akvizici švédské společnosti iZettle v celkové hodnotě 2,2 miliardy USD, ale také díky rozšíření partnerského podnikání se společnosti  Visa Inc. do asijsko-pacifické oblasti. Analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank očekávají v střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kdy byla stanovena cílová cena akcie na hodnotu 100 USD za akcii.