NFLX FXG

Společnost Netflix Inc. se pokouší o jiný model TV pořadů

16.8.2018

Společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) a nikoliv až tak překvapivě se snaží nabízet stále něco nového a zajišťovat pro své zákazníky nové televizní pořady.

Společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) zaznamenala ve druhém čtvrtletí letošníh roku 2018 nárůst o 5,2 milionů registrovaných zákazníků. Společnost Netflix, Inc. má aktuálně přes 130 milionů platících zákazníků.  Tento vývoj navýšení předplatitelů se také mimo jiné projevil ve výsledcích hospodaření společnosti, kdy podle zveřejněných údajů společnost zaznamenala celkový obrat v hodnotě 3,907 miliard USD, který oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku vzrostl o 43 procent. Provozní zisk společnosti vzrostl o + 261,6% na hodnotu 462,213 milionů USD a čistý zisk zaznamenala společnost dokonce s nárůstem o + 485% na hodnotu 384,3 milionů USD. Tento trend nárůstu tržeb se také projevil stejnou mírou na růstu ceny akcie společnosti Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX), která od začátku letošního roku 2018 k obchodnímu dni 15. srpna 2018 vzrostla o + 70,04 % na hodnotu 326,40 USD za akcii.

Společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) je americký placený poskytovatel filmů online. Aktuálně je dostupný ve 190 zemích světa - v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, Austrálii a Asii. Od ledna 2016 je dostupný i v Česku a na Slovensku, zatím však pouze v angličtině, s několika vybranými tituly s českým dabingem. Společnost byla založena v roce 1997 a sídlo má v Los Gatos v Kalifornii. Služby pro předplatitele společnost začala poskytovat v roce 1999. Původně Netflix poskytoval filmy pouze na DVD nosičích, které v rámci USA rozesílal poštou. O deset let později začala firma poskytovat streamování obsahu přes internet. Společnost Netflix, Inc jejíž akcie jsou veřejně obchodovatelné prostřednictvím US akciového trhu NASDAQ v tradičním newyorském prostředí burzy na Wall street je převážně vlastněna americkými korporátními investičními fondy jako jsou například Capital Research (zhruba 11 % podíl), The Vanguard (zhruba 9% podíl), Fidelity (zhruba 8 % podíl) či Black Rock (zhruba 5% podíl) nebo také Capital World s 3% podílem či Sands Capital s podílem ve výši 2 procet a další.

Společnosti Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) se dle analytiků a finančních stratégů pak celkově podle hodnocení delšího časového intervalu sice velice daří což mimo jiné dokazuje také trojnásobné navýšení čistého zisku za fiskální rok 2017 oproti předchozímu fiskálnímu roku., ale ovšem aktuálně cenu akcí momentálně táhne dolů situace ohledně odstoupení finančního ředitele společnosti v souvislosti s negativním výhledem v následujícím období. Jedná se dle ekonomických zpravodajů o to, že značná část předplatitelů společnosti Netflix Inc. jsou diváci pořadů z produkce Walt Disney a k udržení spolupráce s tímto gigantem televizní zábavy vynaložila společnost Netflix Inc.více jak 300 milionů USD neb společnost Walt Disney stále zvažuje možnost vlastní přímé distribuční sítě k platícím divákům.

Avšak i přesto společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) ve druhém čtvrtletí 2018 zaznamenala 26% nárůst v oblasti průměrného předplatného a mimo jiné vydala novou sérii seriálu 13 Reasons Why,  Luke Cage a pokračování oblíbeného seriálu z politického prostředí House of Cards. Společnost Netflix, Inc. také ve své tiskové zprávě s kvartálními výsledky uvedla výhled na nadcházející třetí čtvrtletí, ve kterém přes toto vše očekává nárůst předplatitelů okolo 5,0 milionů, kdy podíl navýšení nových uživatelů má být zrhuba  0,65 milionů Američanů a 4,35 milionů uživatelů z dalších zemí celého světa. Společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) již od minulého roku neustále zavádí a rozšiřuje své video půjčovny do dalších zemí. Americká on-line videopůjčovna Netflix, která v minulém roce globálně expandovala a legálně si také služby společnosti Netflix je možné objednat v České republice a na Slovensku. Společnost Netflix Inc. také plánuje uvést svou lokalizovanou podobu v dalších zemích.Společnost Netflix Inc. utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 11,692 miliard USD s provozním ziskem 839 milionů USD, po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 559 milionů USD. Celková aktiva společnosti jsou 19,013 miliard USD s vlastním kapitálem 3,582 miliard USD. Společnost zaměstnává zhruba svých 5.400 kmenových pracovníků.

 

Tyto nové skutečnosti zaujaly jak soukromé investory tak i nadnárodní investiční korporace pro atraktivní možnost otevření dlouhé pozice se spekulací na nárůst ceny akcie společnosti Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) právě nyní, kdy cena akcie po jejím poklesu ceny a předpokladu dalšího růstu je vysoce atraktivním nástrojem krátkodobého až střednědobého zhodnocení vložených finančních investic. Cena akcie v ročním porovnání dle technické analýzy vykazuje dle sdělení ekonomických zpravodajů roční růst ceny této akcie NASDAQ-NFLX i přes svůj nedávný výrazný pokles téměř 30 procentbpřesto růst ve výši 93,71 % za posledních 52 týdnů. Akcie společnosti Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) jsou velice atraktivní u investorů  především díky skutečnostem, kdy společnost nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí roku 2018, které dopadly nad očekávání, ale také díky globální expanze s americkou on-line videopůjčovnou Netflix. V neposlední řadě atraktivitu těchto akcí společnosti Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) pro investory zvyšuje nedávný pokles ceny akcií. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 377,05 USD za akcii.