NFLX FXG

Společnost Netflix Inc. a její výhled

4.7.2018

Společnosti Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) se opravdu velice daří a je tomu důkazem také trojnásobné navýšení čistého zisku za fiskální rok 2017 oproti předchozímu fiskálnímu roku 2016.

Společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí letošního roku 2018.  Tento pozitivní trend stále pokračuje a společnost za první čtvrtletí letošního roku 2018 zvýšila svůj celkový obrat o +40,34% na hodnotu 3,701 miliard USD. Čistý zisk společnost zvýšila o + 62,79% na hodnotu 290,13 milionů USD. Trend nárůstu tržeb se projevil stejnou mírou na růstu ceny akcie společnosti Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX), kdy cena akcie jen od začátku letošního roku 2018  k obchodnímu dni 3. července 2018 vzrostla o neuvěřitelných 103,44 % své ceny na hodnotu 390,52 USD za akcii a v ročním srovnání tak navýšila svoji hodnotu o + 167,17 % své ceny za posledních 52 týdnů.

Společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX)  je americký placený poskytovatel filmů online. Aktuálně je dostupný ve 190 zemích světa - v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, Austrálii a Asii. Od ledna 2016 je dostupný i v Česku a na Slovensku, zatím však pouze v angličtině, s několika vybranými tituly s českým dabingem. Společnost byla založena v roce 1997 a sídlo má v Los Gatos v Kalifornii. Služby pro předplatitele společnost začala poskytovat v roce 1999. Původně Netflix poskytoval filmy pouze na DVD nosičích, které v rámci USA rozesílal poštou. O deset let později začala firma poskytovat streamování obsahu přes internet. V červnu roku 2016 měl Netflix více než 83 miliónů předplatitelů, z toho 47 miliónů v USA, ve zbytku světa 36 miliónů.

Společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) již od minulého roku neustále zavádí a rozšiřuje své video půjčovny do dalších zemí. Americká on-line videopůjčovna Netflix, která přesně před rokem globálně expandovala a legálně si také Netflix je možné objednat také v České republice a na Slovensku, plánuje uvést svou lokalizovanou podobu na dalších trzích. S odvoláním na výkonného ředitele Netflixu, pana Reeda Hastingse o tom informoval server Digital TV Europe. Videotéka také nabízí filmy i v češtině formou titulků a dabingu. Jde ale prozatím o naprostý zlomek z obsahu,  který Netflix nabízí. Tyto nové skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX).

Společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 11,692 miliard USD s provozním ziskem 839 milionů USD, po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 559 milionů USD. Celková aktiva společnosti jsou 19,013 miliard USD s vlastním kapitálem 3,582 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 5.400 kmenových pracovníků. Akcie této společnosti Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) jsou velice žádané u investorů a to především díky skutečnostem, kdy tato společnost vykazuje pozitivní ekonomický růst, ale také díky globální expanzi s americkou on-line videopůjčovnou Netflix a celkově pak společnost poskytuje vysoce pozitivní výhled svého dalšího rozvoje. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kdy byla stanovena cílová cena akcie na hodnotu 403,00 USD za akcii.