JNJ FX Global

Společnost Johnson & Johnson za 1Q 2018 zvýšila svůj obrat

5.6.2018

Společnost Johnson & Johnson (NYSE-JNJ) zvýšila svůj celkový obrat v 1Q 2018 oproti stejnému období předchozího roku 2017 o + 12,6% na hodnotu 20 miliard USD.

Tato farmaceutická společnost zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního 2018, ve kterém zvýšila svůj celkový obrat oproti stejnému období předchozího roku o + 12,6% na hodnotu 20 miliard USD. Společnosti vzrostly prodeje o + 8,4%. a společnost také zvýšila své odhady celkového obratu pro letošní rok 2018, a to na 81,0 až 81,8 miliardy USD, což odráží očekávaný růst v oblasti prodejů o + 4,0% až 5,0% celkového obratu společnosti. Společnost Johnson & Johnson (NYSE-JNJ) také mimo jiné uzavřela partnerství se společností Bristol-Myers Squibb pro další vývoj v oblasti terapie kardiovaskulárního onemocnění. Tato spolupráce slouží pro vývoj dalšího léku pro léčbu trombózy. Tato studie druhé fáze vývoje proti mrtvici by měla v brzké době začít. Akcie společnosti Johnson & Johnson (NYSE-JNJ) se díky těmto skutečnostem staly velice atraktivní pro investory, kdy jejich cena vzrůstá a obchodního dne 4. června 2018 dosáhly na hodnotu 121,95 USD za akcii s jednodenním růstem o + 0,57 % své předchozí ceny.

Johnson & Johnson (NYSE-JNJ) je diverzifikovaná společnost, která sdílí svá aktiva s více jak 230 dceřinými společnostmi, které jsou označovány jako skupina  Johnson & Johnson. Jedny z nejznámějších dceřiných společností jsou například – Pharmaceuticals Co., Ethicon, OraPharma, Johnson & Johnson – Merck Consumer Pharmaceuticals Co.  Společnost byla založena v roce 1886, kde byl prvním ředitelem společnosti pan Robert Wood Johnson. Robert Wood Johnson v devatenáctém století pracoval na zlepšení tehdejších hygienických postupů a propůjčil své jméno nemocnici ve městě New Brunswick, v New Jersey, USA. Po jeho smrti v roce 1910 převzal funkci prezidenta společnosti jeho bratr James Wood Johnson a vykonával ji do roku 1932 a po něm funkci převzal jeho syn Robert Wood Johnson II.

Společnost se zabývá výzkumem a vývojem, výrobou a prodejem celé řady produktů v oblasti zdravotní péče. Mezi její segmenty patří – spotřebitelský segment, farmaceutický segment a segment se zdravotními zařízeními. Spotřebitelský segment zahrnuje celou řadu produktů používaných při péči o dítě,  péči o ústní dutinu, péči o pleť a zdraví. Farmaceutický segment je zaměřen na pět terapeutických oblastí, včetně (imunologie) věda zabývající se zkoumáním imunitního systému, infekční choroby, neurologie, onkologie a kardiovaskulárních a metabolických onemocnění. Segment (Medical Devices) zdravotní zařízení obsahuje celou řadu produktů používaných při ortopedické, chirurgické, kardiovaskulární, vyšetření srdeční arytmie a péči o zrak. Jeho výzkumná zařízení jsou umístěna ve Spojených státech, Belgii, Brazílii, Kanadě, Číně, Francii, Německu, Indii, Izraeli, Japonsku, Nizozemí, Singapuru, Švýcarsku a Velké Británii.

Celosvětový prodej farmaceutických výrobků od společnosti Johnson & Johnson (NYSE-JNJ) za první čtvrtletí letošního roku 2018 byly ve výši 9,8 miliardy USD s meziročním nárůstem o +19,4 %. Tržby této společnosti Johnson & Johnson (NYSE-JNJ)  jen v USA vzrostly o +9,9%.  Globální prodeje produktů mimo farmaceutické společnosti vzrostly o +5,3 %  na hodnotu 3,4 miliardy USD. Předseda a generální ředitel společnosti Johnson & Johnson (NYSE-JNJ), pan Alex Gorsky řekl: „Americká daňová legislativa, která proběhla koncem loňského roku, vytváří pro nás příležitost investovat více než 30 miliard USD do výzkumu a vývoje v příštích čtyřech letech, kde očekáváme nárůst o + 15 %.“

Společnost Johnson & Johnson (NYSE-JNJ) má tři klíčové provozní segmenty - spotřební, farmaceutický segment a segment s lékařskými přístroji. Segment spotřební zahrnuje kosmetické výrobky a léky, které by měly zajistit nepřetržitý tok příjmů a peněžní tok, a to i v případě, že ekonomika stagnuje. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií společnosti Johnson & Johnson (NYSE-JNJ), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 76,450 miliard USD s provozním ziskem 17,673 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 1,300 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 157,303 miliard USD s vlastním kapitálem 60,160 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 134.000 kmenových pracovníků.

Společnost Johnson & Johnson (NYSE-JNJ) také pravidelně vyplácí svým akcionářů kvartální dividendy. Aktuální dividendový výnos je 2,95 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou má hodnotu 3,60 USD na akcii. Na základě skutečnosti, kdy společnost Johnson & Johnson  (NYSE-JNJ)  oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku 2018, a kdy společnost zaznamenala silný nárůst tržeb s celkovým obratem 20 miliard USD, ale také díky uzavření partnerství se společností Bristol-Myers Squibb pro další vývoj v oblasti terapie kardiovaskulárního onemocnění se stala akcie společnosti Johnson & Johnson velice žádanou jak u soukromých investorů tak i u nadnárodních investičních korporací pro otevření dlouhé pozice s akciemi (NYSE-JNJ), kde lze očekávat podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank v střednědobém investičním horizontu pokračující růst ceny této akcie NYSE-JNJ a byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 144,80 USD za akcii.