JD.EA

Společnost JD.com, Inc. expanduje na Evropský trh

8.8.2018

Společnost JD.com Inc (NASDAQ-JD)  se stala aktuálně velice oblíbená u investorů a to díky plánu této společnosti v letošním roce 2018 expandovat na evropský trh.

Tato skutečnost vyplynula tak zvaně na povrch již v polovině června 2018,  kdy společnost Google oznámila ve své tiskové zprávě pro veřejná média, že investovala do čínského gigantu JD.com Inc právě na rozvoj e-commerce pro evropský trh 550 milionů USD . Zakladatel a generální ředitel společnosti JD.com Inc (NASDAQ-JD), pan Richard Liu v rozhovoru pro německým internetový žurnál Handaelsblatt řekl: „Už mi nejde jenom o prodej německých výrobků v Číně , ale chtěl bych také prodávat zboží v Evropě“.  Tyto skutečnosti následně pozitivně ovlivnily náladu investorů a aktuálně cena akcie společnosti JD.com Inc (JDNASDAQ-JD) obchodního dne 7. srpna 2018 byla na hodnotě 36,50 USD za akcii s jednodenním růstem o + 1,67 % své předchozí ceny.

Společnost JD.com Inc (NASDAQ-JD)  je online internetová platforma, která se zabývá prodejem produktů na internetu prostřednictvím webové stránky www.jd.com. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Pekingu v Číně. Společnost nabízí produkty v oblasti elektroniky, domácích spotřebičů, produktů a příslušenství pocházejících od výrobců, distributorů a vydavatelů s Číny.  Společnost také nabízí online obchod, který umožňuje prodejcům třetích stran prodat své produkty zákazníkům na webových stránkách www.jd.com. Společnost také poskytuje služby pro urychlení svých dodávek svým zákazníkům přes internet a nabízí také online a individuální platební možnosti a služby zákazníkům. Společnost provozuje přibližně 210 skladů s celkovou hrubou podlahovou plochou přibližně 4 milionů metrů čtverečních ve více než 50 městech a provozuje více než 5.370 doručovacích stanic v celé Číně.

Společnost JD.com Inc (NASDAQ-JD) aktuálně pracuje na projektu v oblasti obchodního vstupu na evropský trh, který bude mít dokončený do konce letošního roku2018. Investice, kterou společnost Google investovala do rozšíření společnosti JD.com Inc, nabídne zákazníkům propagaci produktů společnosti JD.com v obchodní platformě společnosti Google. Tento krok by mohl také v blízké budoucnosti pomoc tomuto čínskému e-commerce gigantu  JD.com Inc (NASDAQ-JD) expandovat rovněž tak i do Spojených států. Zakladatel a generální ředitel společnosti JD.com Inc (NASDAQ-JD), pan Richard Liu pro veřejná média řekl“ „Naše strategie (Maloobchod, jako služba) aktuálně získává jiskru, jelikož značky, partneři a společnosti v různých průmyslových odvětvích se stále více snaží využívat naší bezkonkurenční technologické infrastruktury, aby přivedly své podniky na další úroveň.“ Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti JD.com Inc (NASDAQ-JD), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 55,689 miliard USD s provozním ziskem 18,59 miliard USD. Společnost disponuje svými celkovými aktivy v hodnotě 28,29 miliard USD s vlastním kapitálem 8,05 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 157.831 kmenových pracovníků.

Tato strategie v oblasti uzavření partnerství mezi společnostmi  JD.com Inc  a Google vzniklo pro posílení dominantního postavení v globálním internetovém obchodu, kde je hlavním konkurentem společnost Amazon. Společnost Google si tak chce udržet sílu a rozšířit tak svůj obchodní trh. Společnost JD.com Inc (NASDAQ-JD) také aktuálně pracuje na svém rozvoji v oblasti elektronické maloobchodní sítě, díky které chce společnost vytvořit velký tlak na kamenné maloobchodní prodejny formou automatizace svých skladů.  Analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank očekávají v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie. Průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 43,83 USD za akcii.