Ford znak FXG

Společnost Ford Motor Company v zájmu investorů

15.1.2019

 

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) pro veřejná média prohlásila, že v loňském roce 2018 prodala téměř 1.1 milionů vozů modelu Ford F-Series, což je v porovnání nárůst o více než 100.000 s předchozím obdobím.

Společnost  Ford Motor Company (NYSE-F) také nedávno uvedla přesné datum oznámení hospodářských výsledků za rok 2018, které bude tento měsíc, dne 23. ledna 2019. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Ford Motor Company (NYSE-F). Společnost  také nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí roku 2018, kde zaznamenala meziroční nárůst celkového obratu o 3,3% na 37,666 miliard USD a utržila čistý zisk v hodnotě 993 milionů USD. Cena akcie obchodního den 14. ledna 2019 vzrostla o 1,93 % své jednodenní ceny na hodnotu 8,99 USD za akcii.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F)  byla založena dne 16. června roku 1903  Henrym a jeho synem Edselem Fordem v Dearbornu na předměstí Detroitu, ve státě Michigan, ve Spojených státech. Hlavním předmětem podnikání společnosti Ford Motor Company (NYSE-F)  je  výroba automobilů,  projektování, marketing, financování, servis a široký sortiment  vozů , především osobních a nákladních automobilů, dale SUV  vozů a luxusních vozů Lincoln.  Se svými dceřinými společnostmi se  Ford mimo jiné zabývá i dalšími aktivitami, jako jsou finanční produkty Credit Company  vozidel Ford. V automobilovém průmyslu působí Ford především v Severní Americe a Jižní Americe a dále v Evropě a Asii. Divize vývoje společnosti Ford Motor Company(NYSE-F) se zaměřuje také na výzkum, vývoj, výrobu, a prodej osobních a nákladních automobilů po celém světě.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) pro veřejná média oznámila, že ve Spojených státech utržila okolo 50 miliard USD s prodaných vozů modelu Ford F-Series  v prodejní ceně vozu nad 46.700 USD, což odpovídá více než 1,070 milionů prodaných vozů Ford F-Série. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Ford Motor Company (NYSE-F) , která v minulém týdnu končící 12. ledna 2019 zaznamenala nárůst o 9%. Společnost také nedávno představila nejoblíbenější letošní vůz značky Ford, a to model Ford Focus, který letos slaví výročí 20 let. Nový model je aktuálně nejoblíbenější za celou jeho historii, a to především díky jeho vyspělým bezpečnostním elektronickým prvkům. Mezi zásadní novinku patří systém monitorující nerovnosti vozovky, který dokáže nastavit parametry podvozku pro pohodlné projetí přes výmoly a nerovný povrch vozovky. Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 156,776 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 7,602 miliard USD.  Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 257,808 miliardy USD s vlastním kapitálem 34,918 miliard USD.  Společnost zaměstnává svých 202.000  kmenových  pracovníků.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F)  také vyplácí svým akcionářům atraktivní, pravidelné, kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 6,67 % p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,60 USD na akcii.  Společnost je aktuálně velice žádaná u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií (NYSE-F) především díky kladným hospodářským výsledkům za třetí čtvrtletí 2018, ale také díky očekávanému zveřejnění hospodářských výsledků za celý rok 2018, které společnost zveřejní dne 23. ledna 2018, ale také díky uvedení nového modelu Ford Focus na trh s pokročilými elektronickými prvky a prvním asistentem svého druhu pro monitorování výmolů na vozovce. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie (NYSE-F), kde byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 9,81 USD za akcii.