Ford FX24

Společnost Ford Motor Company představila novou řadu vozů

17.4.2018

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) v tomto měsíci představí novou variantu modelů vozů Ford Fiesta, tak zvaný Ford Fiesta Active, který je technicky nejvyspělejším vozem v kategorii Crossover na evropském trhu.

Společnost také v tomto měsíci představí nový model vozů Ford EcoSport. Společnost je také těsně před konečným datem pro využití nákupu akcií pro využití atraktivní dividendy. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií právě společnosti Ford Motor Compan y (NYSE-F). Cena akcie této společnosti byla obchodního dne 16. dubna 2018 na hodnotě  ve výši 11,38 USD za akcii s jednodenním růstem o + 0,89 % své předchozí ceny. Od začátku letošního roku 2018 tato akcie NYSE-F zaznamenala celkový růst o + 5,27 % své ceny a v ročním vyjádření již umazala své loňské ztráty s tím, že v dlouhodobém průměru vzrostla o + 1,05 % své ceny za posledních 52 týdnů.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F)  byla založena dne 16. června roku 1903  Henrym a jeho synem Edselem Fordem v Dearbornu na předměstí Detroitu, ve státě Michigan, ve Spojených státech. Hlavním předmětem podnikání společnosti Ford Motor Company (NYSE-F)  je  výroba automobilů,  projektování, marketing, financování, servis a široký sortiment  vozů , především osobních a nákladních automobilů, dale SUV  vozů a luxusních vozů Lincoln.  Se svými dceřinými společnostmi se  Ford mimo jiné zabývá i dalšími aktivitami, jako jsou finanční produkty Credit Company  vozidel Ford. V automobilovém průmyslu působí Ford především v Severní Americe a Jižní Americe a dále v Evropě a Asii. Divize vývoje společnosti Ford Motor Company(NYSE:F) se zaměřuje také na výzkum, vývoj, výrobu, a prodej osobních a nákladních automobilů po celém světě.

Pro společnost  Ford Motor Company (NYSE-F)  je letošní rok opravdu velmi zajímavý, kdy společnost každý měsíc představuje nový model automobilu Ford. V tomto měsící společnost představila nový model vozů Ford Fiesta Active, který spadá do kategorie crossover. Vůz v sobě kombinuje robustní vzhled ve stylu SUV, (vyšší světlou výšku, střešní ližiny, ochranné prvky na karoserii) a praktičnost hatchbacku a jízdní vlastnosti známé u Fiesty. Další nový model Fordu EcoSport v sobě nabízí vysoký výkon při nízké spotřebě s hospodárným vznětovým motorem 1.5 EcoBlue. Tato pohonná jednotka se nabízí s pohonem všech kol, nabízí výkon 92 kW, s točivým moment 300 Nm a spolu se šestistupňovou manuální převodovkou průměrnou spotřebu jen 4,5l/100 km.

 Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) v dohledné době, tedy v následujícím měsíci květnu 2018 také představí nový model vozu Ford Fiesta ST, který představuje další variantu úspěšné Fiesty. Jedná se o historicky první model Ford Fiesta, který je poháněný tříválcovým motorem s přepínatelnými jízdními režimy. Pohonná jednotka nabízí výkon 147 kW, autu nechybí elegantní kola z lehké slitiny, sportovní sedadla, hliníkové pedály a spousta dalších sportovních doplňků. Speciálně nastavený podvozek se pak postará o větší jistotu (i radost) při dynamické jízdě. Tyto novinky pro tento a následující měsíc spolu s aktuálním dnem ex-dividend-date, tedy datem před kterým lze nakoupit akcie a využít tak příjem z atraktivní dividendy, zaujala investory pro nákup akcií právě společnosti Ford Motor Company (NYSE-F).

Tato americká automobilová společnost utržila celkový obrat za fiskální rok 2017 ve výši 156,776 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 7,602 miliard USD.  Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 257,808 miliardy USD s vlastním kapitálem  34,890 miliard USD.  Společnost zaměstnává svých 202.000  kmenových  pracovníků. Společnost Ford Motor Company (NYSE-F)  také vyplácí atraktivní, pravidelné, kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 5,27% p.a. a vlastní výše dividendy, schválená valnou hromadou společnosti je 0,60 USD na akcii.  Společnost má také aktuálně známý datum pro vyplacení atraktivní dividendy, kde byl tak zvaný Ex-Dividend Date stanovený na 19. dubna 2018 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 1. června  2018. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v již krátkodobém  investičním horizontu růst ceny akcie (NYSE-F), kdy byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 12,50 USD za akcii.