FB W FX24

Společnost Facebook, Inc. v zájmu investorů

21.6.2018

Nová funkce Facebook fundraiser umožnuje prostřednictvím administrátorského rozhraní přidat až tři přátele, kteří budou organizátory vašeho fundraiseru.

Světoví analytici předpovídají, že míra růstu v oblasti reklamy u společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB),  v posledních několika měsících zpomalí, protože globální inzerenti se zajímali o problematiku v oblasti ochrany osobních údajů, nicméně společnost Facebook, Inc. aktuálně aktivně pracuje na rozšíření své podpory, tak zvaného Facebook fundraiser, což je nová aplikace, která dokáže prostřednictvím platformy Facebooku zprostředkovat kampaň na vybírání finančních prostředků pro neziskové organizace. Facebook fundraiser také obsahuje nové funkce, které pomohou zpříjemnit a zpřístupnit fundraisery, kde lidé mohou pozvat své přátele do neziskových organizací a rozšířit tak svou síť příznivců. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB), kdy cena akcie obchodního dne 20. června 2018 byla na hodnotě 202,00 USD za akcii s jednodenním růstem o + 2,28 % své ceny.

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB), byla založena panem Markem Zuckerbergem  dne 4. února roku 2004 a sídlí v San Francisku v Kalifornii ve Spojených státech. Společnost nabízí  produkty, které umožňují lidem se připojit na internet a sdílet jakýkoliv obsah prostřednictvím mobilních zařízení a osobních počítačů. Společnost umožňuje lidem podělit se o své názory, nápady, fotografie a videa, a další aktivity. Produkty společnosti jsou Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp a OCULUS. Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) má aktuálně 2,2 miliardy aktivních účtů svých uživatelů.

Nová funkce Facebook fundraiser umožnuje prostřednictvím administrátorského rozhraní přidat až tři přátele, kteří budou organizátory vašeho fundraiseru, který pomůže spravovat a shromažďovat více příznivců, pro navýšení finančních prostředků. Tyto skutečnosti aktuálně zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB), kde mimo jiné analytici reklamní společnosti Interpublic Group of Companies  předpovídají nárůst reklamy u společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) pro letošní rok o +6,4% , což je navýšení o +1,2% v porovnání s loňským rokem. Společnost také zaznamenala pokračující trend růstu v oblasti příjmů z reklamy zobrazované na chytrých mobilních telefonech.

Tržby z reklamních příjmů mobilní inzerce meziročně vzrostly o +6% na neuvěřitelných 91% z celkových tržeb. Generální ředitel a zakladatel společnosti Facebook, Inc. pan Mark Zuckerberg pro veřejná média řekl: „Naše komunita stále roste a našemu podnikání se stále daří dobře, kde je pro nás komunita důležitější, než naše maximalizace zisků. Záleží nám také na službách, které jsou využívány způsobem, které přibližují lidi k sobě, ale také zároveň zabraňují zneužívání. Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 40,653 miliard USD s provozním ziskem 20,203 miliard USD, po odečtení všech nákladů utržila společnost čistý zisk  15,934 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy přesahující 84,524 miliard USD s vlastním kapitálem přesahující  74,347 miliard USD. V současné době společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) zaměstnává svých 25.105 kmenových pracovníků.

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) se stala aktuálně velice lákavou pro nákup akcí u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky skutečnostem, kdy společnost aktuálně aktivně pracuje na rozšíření své podpory Facebook fundraiser, což je speciální program, jehož hlavní činností je shánění zdrojů s finančními prostředky, ale také díky analytikům z reklamní společnosti Interpublic Group of Companies, kteří odhadují růst reklamy u společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) pro letošní rok o +6,4%. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NASDAQ-FB), kde byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 222,68 USD za akcii.