Dropbox_logo_(September_2013).svg

Společnost Dropbox, Inc. zvýšila nárůst nových uživatelů i svůj obrat

5.2.2019

Společnost Dropbox, Inc. (NASDAQ-DBX) utržila celkový obrat v meziročním porovnání o 26% vyšší a to v hodnotě 360,3 milionů USD.

Společnost také zaznamenala nárůst platících uživatelů, kterých bylo v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku více o 18,2% a to přes 12,3 milionů. Společnost utržila provozní zisk v hodnotě 90,2 milionu USD. Aplikace Dropbox také mimo jiné byla aktuálně aktualizována a doplněna o novou funkci, která umožnuje uživatelům používající aplikaci Dropbox sdílet soubory, přidávat či sdílet komentáře ve zvukových souborech, či video souborech. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Dropbox, Inc. (NASDAQ-DBX), které obchodního dne 5.února 2019 v hlavním čase obchodování cca hodinu po zahájení obchodní seance vzrostly o 1,71 % denní ceny na hodnotu 24,99 USD za akcii.

 Společnost Dropbox, Inc. (NASDAQ-DBX) provozuje webové úložiště, které využívá cloud computingu a umožňuje tak uživateli ukládat a sdílet soubory a složky s ostatními uživateli internetu pomocí synchronizace souborů. Služba je provozována společností Dropbox, Inc. která byla založena v roce 2007 panem Drewem Houstonem a Arashem Ferdowsiem. Společnost Dropbox, Inc. podporuje relativně velký počet typů multimadiálních zařízení od desktopu až po mobilní telefony. Společnost podporuje software od Microsoft Windows, Mac OS a Linux (oficiální i neoficiální), a oblast chytrých mobilních telefonů s operačním softwarem Android, iPhone, iPad a BlackBerry. Důležitým prvkem Dropboxu je také webové rozhraní služby pro ty, kteří nemají nainstalovaného klienta. Dropbox používá model financování Freemium, což znamená, že v základním provedení je zdarma a poskytuje nenáročným uživatelům 2GB úložiště s omezením datových přenosů na 20 GB za den. U placených účtů je tento limit navýšen na 1 TB úložiště a přenos dat 200 GB za den.

Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Dropbox, Inc. (NASDAQ-DBX) , Drew Houston pro veřejná média řekl: „Ve třetím čtvrtletí 2018 jsme předvedli své odhodlání, které vedlo ke zdravému růstu tržeb a rozšíření peněžních toků.“ Aktuální nabídka funkcí aplikace Dropbox pro své uživatele společnost rozšiřuje na základě požadavků uživatelů pro lepší práci.“  Aplikace Dropbox nyní nabízí sdílení komentářů přímo do časové osy video záznamu, či audio souboru. Nová aktualizace také obsahuje vylepšené přehrávání a náhled videa. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Dropbox, Inc. (NASDAQ-DBX), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 1,11 miliard USD s provozním ziskem 737,9 milionů USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 111,7 milionů USD. Společnost má aktuálně 11 milionů uživatelů a má 300 tisíc obchodních teamů.

Akcie společnosti Dropbox, Inc. (NASDAQ-DBX)  se stala aktuálně velice lákavou pro nákup u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky rostoucí poptávky po tomto virtuálním úložišti Dropbox, které skýtá výhodu v podobě velikosti úložiště pro soubory uživatele všech druhů, ale také díky nárůstu platících uživatelů, kterých bylo v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku více o 18,2% , ale také díky kladných hospodářských výsledků za 3Q 2018, které v meziročním porovnání zaznamenalo nárůst tržeb o 26%. Podle analytiků makléřských společností  a investičních stratégů investičních bank lze v střednědobém investičním horizontu očekávat růst ceny akcie, kdy byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 34,00 USD za akcii.