Cisco_logo-1000px

Společnost Cisco Systems, Inc. a její výhled pro letošní rok

20.4.2018

Společnost Cisco Systems, Inc. (NASDAQ-CSCO) pro veřejná média oznámila, že vytvořila své dvě nejmodernější datové centra Tetration SaaS pro ukládaní dat a jednoduché ovládání datových serverů uvnitř podniků pro malé podniky a velké korporace.

Společnost Cisco rozšiřuje nový software jako upgrade softwarové verze virtuálního datového centra Tetration. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií, kdy cena akcie společnosti Cisco Systems, Inc. (NASDAQ-CSCO) od začátku letošního roku do obchodního dne 19. dubna 2018 zvýšila svou cenovou hodnotu o + 16,34 %  své ceny na hodnotu 44,56  USD za akcii. V ročním porovnání ceny této akcie NASDAQ-CSCO pak její cena vzrostla o + 36,48 % ceny za posledních 52 týdnů.

Cisco Systems, Inc. (NASDAQ-CSCO) je největší počítačová společnost na světě, která dominuje v oblasti výpočetní techniky, síťových zařízení. Společnost vyrábí a vyvíjí ethernetové a ATM switche, routery, VoIP gatewaye a IP telefony. Společnost také vyvíjí, vyrábí a prodává síťový hardware, telekomunikační zařízení a další High-technologické služby a produkty.  Prostřednictvím svých dceřiných společností, jako jsou:  OpenDNS, WebEx, Jasper. Společnost  Cisco Systems, Inc. (NASDAQ-CSCO) se specializuje na zabezpečení domén a hospodaření v oblasti energie. Společnost byla založena v prosinci v roce 1984 skupinou vědců ze Stanfordovy univerzity, která má sídlo v San Jose, ve státě Kalifornie v USA.

Datová centra Tetrace jsou navržena tak, aby zajistila dobrou spolehlivost, spravovala a optimalizovala aplikace a poskytovala analytické informace IT podpoře o pracovní zatíženosti virtuálního datového centra uvnitř podniku. Dva nové zmiňované modely se již aktuálně dají předplatit. Tetration SaaS je systém založený na cloudových službách pro podniky, jejichž cílem je cloud-first, tedy rychlá podpora v oblasti lehčí realizace změn v nastavení interních programů a aplikací  pro IT technika uvnitř podniku. Technologie Tetrace automatizuje mapování závislosti aplikací, generování a dobrou komunikaci whitelistu (whitelist je termín používaný k popisu například seznamu lidí, pro které jsou poskytována oprávnění, servis, nebo přístup) , který poskytuje přehled sítě a nabízí individuální nastavení, ochranu dat a kontrolu zatížení serverů a datového centra.

Společnost Cisco Systems, Inc. (NASDAQ-CSCO) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 48,005 miliard USD s provozním ziskem 11,973 miliard USD. Společnost po odečtení všech nákladů utržila čistý zisk v hodnotě 9,609 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě  129,818 miliard USD s vlastním kapitálem 66,137 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 72.790 kmenových pracovníků. Společnost Cisco Systems, Inc. (NASDAQ-CSCO) také pravidelně vyplácí svým akcionářům atraktivní, kvartální dividendu.  Dividendový výnos je aktuálně  2,96 % p.a.. Vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,32 USD na akcii. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank očekávat již  v krátkodobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kdy byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 48,10 USD za akcii.