BA F15

Společnost Boeing Co. zvýšila v roce 2018 tržby o 12 procent

7.3.2019

Společnost Boeing Co.(NYSE-BA) zveřejnila hospodářské výsledky za 4Q a  celý rok 2018, které předčily očekávání analytiků z Wall Street.

Společnost Boeing Co.(NYSE-BA) vykázala meziroční nárůst tržeb o 12 % a utržila celkový obrat v hodnotě 101,1 miliard USD. Společnost za fiskální rok 2018 doručila svým odběratelům celkem rekordních 806 letadel a potvrdila tak svůj titul světově největšího výrobce letadel po sobě jdoucích 7 let, kdy prodala o 6 letadel více, než konkurenční Airbus. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace a zvýšily tak jejich zájem o akcie (NYSE-BA). Cena této akcie NYSE-BA od začátku letošního roku 2019  k obchodnímu dni 6. března 2019 vzrostla o 31,62 % své předchozí ceny v závěru loňského roku 2018 na hodnotu ve výši 424,46 USD za akcii.

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA), společně se svými dceřinými společnostmi, vyvíjí, vyrábí a prodává obchodní letadla, stejně jako poskytuje související podpůrné služby pro komerční letecký průmysl po celém světě. Společnost také zkoumá, vyvíjí, vyrábí, upravuje a podporuje informace týkající se prostoru a obranných systémů, včetně vojenských letadel, vrtulníků a kosmických a raketových systémů. Jeho letadla komerčního segmentu vyvíjí, dále vyrábí a prodává obchodní letadla, kterým poskytuje související podpůrné služby na komerční letecký průmysl. Ve svých segment se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a modifikací vojenských letadel a naváděcími řídícími systémy zbraní a modifikaci produktů a souvisejících služeb, jako je elektronika, strategické rakety a obranných systémů a informačních řešení, mezi ostatními. Společnost Boeing Co.(NYSE-BA)   poskytuje služby letadel a systémů. Společnost má i možnost finančních produktů a služeb a skládá se z operativního leasingu, finančního leasingu a z jiného majetku určeného k prodeji.

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA) také zveřejnila svůj výhled na letošní rok 2019 ve kterém očekává růst provozního cash flow v rozmezí okolo 17 - 17,5 miliard USD. Celoroční tržby by dle společnosti měly vzrůst na 98 až 100 miliard USD. Pozitivně byl také změněn výhled celoročního zisku. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Boeing Co., která také nedávno vyhrála obří zakázku na postavení nových pokročilých tréninkových letounů Boeing T-X v hodnotě 9,2 miliardy USD pro letectvo USA. Boeing T-X má posloužit jako pokročilý tréninkový letoun pro budoucí generace amerických pilotů. Společnost Boeing Co. bude na tomto projektu spolupracovat se švédskou společností Saab. Společnost také nedávno vyhrála zakázku na helikoptéry, které mají postupně nahradit flotilu starých helikoptér UH-60 Black Hawk u letectva v USA.

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA) utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 101,127 miliard USD s provozním ziskem 11,987 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 10,460 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy ve výši 117,359 miliard USD s vlastním kapitálem 410 milionů USD. Společnost zaměstnává svých 153.027 kmenových pracovníků. Společnost Boeing Co. (NYSE-BA) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 1,94 %  p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 8,22 USD na akcii. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 458,00 USD za akcii.  Společnost  Boeing Co. (NYSE-BA) aktuálně získala obří zakázku od vlády Spojených států  na výrobu nových pokročilých tréninkových letounů Boeing T-X v hodnotě 9,2 miliardy USD pro letectvo USA.