boeing-737 FX24 (2)

Společnost Boeing Co. vyhrála obří zakázku pro letectvo USA

15.10.2018

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA)  ve své tiskové zprávě pro veřejná média prozradila, že vyhrála obří zakázku v hodnotě 9,2 miliardy USD pro letectvo USA.

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA) tak získala právo na postavení nových pokročilých tréninkových letounů T-X. T-X , které mají být využity jako pokročilý tréninkový letoun pro budoucí generace amerických pilotů. Společnost Boeing Co. bude na tomto projektu spolupracovat se švédskou společností Saab. Společnost Boeing Co. měla měsíc září velice úspěšný, protože jde již o druhou vyhranou zakázku. První byl kontrakt na helikoptéry, které mají postupně nahradit flotilu starých UH-60 Black Hawk u letectva USA. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií (NYSE-BA), které za posledních 52 týdnů k obchodnímu dni 12. října 2018 zvýšily svoji cenu o 37,49 % na hodnotu 360,11 USD za akcii.

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA), společně se svými dceřinými společnostmi, vyvíjí, vyrábí a prodává obchodní letadla, stejně jako poskytuje související podpůrné služby pro komerční letecký průmysl po celém světě. Společnost také zkoumá, vyvíjí, vyrábí, upravuje a podporuje informace týkající se prostoru a obranných systémů, včetně vojenských letadel, vrtulníků a kosmických a raketových systémů. Jeho letadla komerčního segmentu vyvíjí, dále vyrábí a prodává obchodní letadla, kterým poskytuje související podpůrné služby na komerční letecký průmysl. Ve svých segment se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a modifikací vojenských letadel a naváděcími řídícími systémy zbraní a modifikaci produktů a souvisejících služeb, jako je elektronika, strategické rakety a obranných systémů a informačních řešení, mezi ostatními. Společnost Boeing Co.(NYSE-BA)   poskytuje služby letadel a systémů. Společnost má i možnost finančních produktů a služeb a skládá se z operativního leasingu, finančního leasingu a z jiného majetku určeného k prodeji.

Americké letectvo USA má v současnosti tréninkové letouny T-38, které se k tréninkovým účelům používají padesát let. Ačkoli stále slouží poměrně dobře, problémy se začínají projevovat především u použitelných náhradních dílů. T-38 také postrádají většinu moderních technologií. Vítězství zavazuje společnost Boeing Co. (NYSE-BA)  k dodání celkem 351 letounů a 46 simulátorů. Debut je naplánován na rok 2023 a produkce by měla dosáhnout maxima v roce 2034. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Boeing Co. (NYSE-BA), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 93,392 miliard USD s provozním ziskem 10,278 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 8,197 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy ve výši 92,333 miliard USD s vlastním kapitálem 412 milionů USD. Společnost zaměstnává svých 141.322 kmenových pracovníků.

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 1,90 % p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 6,84 USD na akcii. Společnost je aktuálně velice lákavá u soukromých investorů a nadnárodní investiční korporací pro nákup akcií (NYSE-BA), díky výhře obří zakázky na výrobu nových pokročilých tréninkových letounů T-X v hodnotě 9,2 miliardy USD pro letectvo USA. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v střednědobém až dlouhodobém investičním horizontu růst ceny akcie a průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 412,57 USD za akcii.