Baidu FX24

Společnost Baidu, Inc. stále přitahuje investory

29.5.2018

Společnost Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU)  zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2018, ve kterém podala velice solidní hospodářské výsledky.

Společnosti vzrostl celkový obrat oproti stejnému období předchozího roku o +31% na hodnotu 3,33 miliardy USD. Provozní zisk společnosti oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku se zvýšil o + 17% na hodnotu 852 milionů USD. Společnost utžila čistý zisk v hodnotě 731 milionů USD.  Finanční ředitel společnosti, pan Herman Yu řekl: „Nikdy jsme nebyli tak hodně zaměřeni, jako v loňském a letošním roce na reorganizaci a rozvoji naších klíčových podniků a spolupráci partnerů, kde věříme, že brzy získáme na dlouhou dobu naše akcionáře zpět.“ Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií právě společnosti Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU), která byla obchodního dne 25. května 2018 na hodnotě 243,80 USD za akcii s jednodenním růstem o + 1,46 % své předchozí ceny.

Společnost Baidu, Inc. byla založena před osmnácti lety, dne 18. ledna v roce 2000 panem Robin Li a Eric Xu. Tato čínská mezinárodní technologická společnost se specializuje na internetové služby a produkty v oblasti umělé inteligence. Sídlo společnosti se nachází v Pekingu v Číně a v současné době se řadí na čtvrté místo v internetovém žebříčku na světě. Globální obchodní společnost Baidu, Inc. vyvíjí a vytváří aplikace s podporou služeb pro aplikace třetích stran. Společnost má okolo 2 miliard uživatelů po celém světě, ale také mimo jiné poskytuje oficiální mezinárodní a čínskou distribuci v oblasti online služeb v Baidu App Store a Shouji Baidu. Společnost Baidu, Inc. má také druhý největší vyhledávač na světě a má 76,5% tržní podíl na trhu v oblasti vyhledávání na internetu v Číně. V prosinci roku 2007 se společnost  Baidu, Inc. pomocí primárního úpisu (IPO) se stala první čínskou společností, která vstoupila na obchodní americkou burzu.

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU)  pan, Robin Li řekl : „Zažili jsme silným začátek letošního roku, kdy naše hlavní činnost vykazovala silný nárůst tržeb a tak můžeme díky tomu pokračovat v  realizaci naší strategie v oblasti posílení konkurenceschopnosti naší společnosti.“  „Prostřednictvím našich inovací, jako je například revoluční autopilot v automobilech, systém Apollo 2.0, který zaznamenává velikou oblibu a  potenciál v automobilovém průmyslu, se chceme stát světovou technologickou platformou.“ Tento projekt Apollo je jedním z předních světových nezávislých programů v automatickém řízení automobilů s více než 100 globálními partnery, jako jsou například společnosti BYD, Dongfeng, Microsoft, Intel , Nvidia, Daimler AG, ZTE, Grab, Ford, Hyundai a Honda.

 Společnost Baidu, Inc. předvedla schopnosti vozidla se samostatným řízením prostřednictvím systému Apollo 2.0 během noční jízdy na 6,1 km dlouhém okruhu v Kalifornském Sunnyvale. Systém prozatím zvládne provoz s menší hustotou, ale společnost Baidu se svými partnery jej neustále rozvíjí a již od poloviny letošního roku jej chce nasadit u autobusů ve vybraných čínských lokalitách. Společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 13,483 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 2,907 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 40,02 miliard USD s vlastním kapitálem 18,974 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 42.200 kmenových pracovníků.

Společnost  Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU)  chce podle současných plánů společnosti v roce 2020 uvést na trh systém Apollo, který bude odpovídat třetímu stupni autonomního řízení, což je tak zvaně podmíněná automatizace, kdy systém přebírá za řidiče řízení vozidla v případě, že má dostupné všechny informace týkající se okolí jedoucího vozidla. Akcie společnosti Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU) se stala velice atraktivní u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky kladným hospodářským výslekdům za 1 Q 2018 , kdy společnosti vzrostl celkový obrat oproti stejnému období předchozího roku o +31% na hodnotu 3,33 miliardy USD, ale také díky vývoji projektu Apollo 2, kde jej společnost Baidu, Inc. se svými partnery neustále rozvíjí a již od poloviny letošního roku jej chce nasadit do provozu u autobusů ve vybraných čínských lokalitách. Analytici makléřských společnosti a finanční stratégové investičních bank očekávají v střednědobém až dlouhodobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kdy již byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 300,00 USD za akcii.