AAPL 5 FX24

Společnost Apple Inc.zvýšila tržby o 20 procent

4.12.2018

Akcie společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL)  aktuálně zaujaly soukromé investorů a nadnárodní investiční korporace díky oznámení hospodářských výsledků za čtvrté čtvrtletí a fiskální rok 2018.

 Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) zaznamenala za čtvrté čtvrtletí 2018 nárůst tržeb v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku o + 20 % na hodnotu 62,9 miliardy USD. Tržby za služby v meziročním porovnání vzrostly o 27% na rekordních 10 miliard USD. Generální ředitel společnosti Apple Inc. , Tim Cook řekl: „Jsme nadšeni, že jsme zaznamenali další rekordní čtvrtletí a fiskální rok 2018. Oslavili jsme také 10. leté výročí App Store. Během posledních dvou měsíců jsme pro naše zákazníky přinesli další pokrok prostřednictvím nové nabídky modelů telefonů iPhone, hodinek Apple Watch, tabletů iPad, počítačů Mac a nových služeb.“ Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), jejichž cena byla obchodního dne 3.prosince 2018 na hodnotě 184,82 USD za akcii s jednodenním růstem o + 3,49 % své předchozí ceny.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) je americká nadnárodní technologická společnost, která má sídlo ve městě Cupertino v Kalifornii v USA. Společnost navrhuje, vyvíjí a prodává spotřební elektroniku, počítačový software a online služby po internetu.  Mezi její hardwarové produkty patří telefony iPhone a smartphony ,  iPad tablety, Mac osobní počítače, iPod přenosné přehrávače médií , hodinky Apple Watch SmartWatch , a Apple TV přehrávače digitálních médií. Společnost Apple založil pan Steve Jobs , Steve Wozniak a Ronald Wayne dne 1. dubna roku 1976 , s názvem společnosti  Apple Computer, Inc. a dne 3. ledna roku 1977 byla společnost přejmenovaná na Apple Inc.  Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL)  za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 265,595 miliard USD s provozním ziskem 70,898 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 59,531 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 365,725 miliard USD s vlastním kapitálem 107,147 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 132.000 kmenových pracovníků.

V tiskové zprávě pro veřejná média společnost uvedla, že zaznamenala rekordní rok, ve kterém zaznamenala dvojciferný nárůst tržeb ve všech segmentech. Finanční ředitel Luca Maestri řekl: „V provozních peněžních tocích jsme vydělali 19,5 miliardy USD, akcionářům jsme v dividendách vyplatili akcie ve výši 23 miliard USD.“ Společnost také zveřejnila hospodářské výsledky za celý rok 2018, ve kterém se projevily tržby s prodejů nejúspěšnějšího telefonu iPhone X, který je na trhu již dvanáct měsíců a za tuto dobu se prodalo přes 60 milionů kusů, což v porovnání znamenaná, že společnost za tento model utržila větší tržby, než čtyři velké čínské značky za mobilní telefony dohromady. Společnosti se také projevily v hospodářských výsledcích prodeje telefonů iPhone 8 a 8 Plus a nová řada tabletů šesté generace iPad , která je v prodeji od března tohoto roku. Další odvětví, které se projevilo v hospodářských výsledcích byly služby, kde například služba Apple Music zaznamenala růst odběratelů v milionech.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) také prozradila své odhady prvního čtvrtletí 2019, kde očekává tržby mezi 89 až 93 miliardami USD. Společnost také pravidelně vyplácí svým akcionářům kvartální dividendy, kdy je aktuálně dividendový výnos 1,58 %  p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na 2,92 USD na akcii. Akcie společnosti Apple Inc. je aktuálně velice oblíbená u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií díky zveřejněným rekordním hospodářským výsledkům za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2018, ale také díky výhledu společnosti na následující čtvrtletí 1Q 2019. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NASDAQ-AAPL), kdy byla stanovena průměrná cílová na hodnotu 233,34 USD za akcii.