AMZN FX24

Společnost Amazon.com, Inc. zvýšila čistý zisk

22.5.2018

Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) zvýšila za první čtvrtletí roku 2018 oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku svůj čistý zisk o 21% na hodnotu 1,6 miliard USD.

Tento nárůst společnost utržila především díky zvýšené poptávce po internetových službách. Společnost již dvě čtvrtletí v řadě překonala hranici jedné miliardy USD, což se společnosti ještě nikdy dříve nepodařilo. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Amazon.com, Inc. (NASDAQ- AMZN) kdy cena akcie obchodního dne 21. května 2018 vzrostla o + 0,7 % své denní ceny na hodnotu 1585,46 USD za akcii. V ročním porovnání ceny této akcie NASDAQ-AMZN její cena za posledních 52 týdnů vzrostla o + 65,18 % své hodnoty a jen od začátku letošního roku 2018 se její cena zvýšila o + 35,57 procenta.

Amazon.com je internetový obchod, který  patří americké společnosti Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN), která byla založen 5. července roku 1994.  Sídlo společnosti se nachází ve městě Seattle ve státě Washington v USA.  Zakladatel společnosti je pan Jeff Bezos, který od roku 1994 provozoval knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky.  Amazon.com, Inc. nabízí širokou škálu produktů a služeb prostřednictvím svých internetových stránek po celém světě. Výrobky, které společnost  Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN)   na svých stránkách nabízí, nakupuje od partnerských dodavatelů za účelem dalšího prodeje třetím stranám, tedy svým spotřebitelům.

Společnosti Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) za první čtvrtletí letošního roku 2018  oproti stejnému období předchozího roky také vzrostl o 43 % celkový obrat. Za tento vývoj především může nárůst internetového prodeje a vyšší poptávka po internetových službách. Společnost za první čtvrtletí letošního roku utržila celkový obrat v hodnotě 51 miliard USD. Společnost je známá svými know how řešeními, které šije na míru svým zákazníkům. Jedním s řešení know how se společnost může chlubit otevřením prvního plně automatizovaného experimentálního obchodu s potravinami bez obsluhy v Seatlu, tak zvaný Amazon Go. Společnost také pro veřejná média prozradila, že v letošním roce plánuje vybudovat šest dalších takových obchodů.

Samotné nakupování funguje tak, že každý krok zákazníka sledují snímače a kamery, které se nacházejí na stropě supermarketu. Ty snímají vše, co člověk vezme z regálu. Na základě záznamů pak přijde zákazníkovi účet emailem. Společnost  Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 177,86 miliard USD s provozním ziskem 4,106 miliard USD. Po odečtení všech nákladů utržila společnost čistý zisk v hodnotě 3,033 miliard USD. Celková aktiva společnosti  jsou 131,31 miliard USD s vlastním kapitálem 27,709 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 566.000 kmenových pracovníků.

Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) se řídí těmito principy: Posedlost a zákazník, který je více než konkurence, posedlou vášní pro vynalézavost a provozní dokonalostí s myšlením do budoucna. Akcie společnosti aktuálně zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií především díky velice kladným hospodářským výsledků za 1Q 2018, kde společnost zvýšila oproti stejnému období předchozího roku čistý zisk o 21% na hodnotu 1,6 miliardy USD, ale také díky zavedení revolučního plně automatizovaného obchodu bez obsluhy Amazon Go v Seatlu a plánované další výstavby těchto obchodů v letošním roce. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kdy byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 1806,20 USD za akcii.