GILD FXG

Pozitivní výhled pro letošní rok 2019 má společnost Gilead Sciences Inc.

30.1.2019

Společnost Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD) oznámila velice pozitivní výsledky v oblasti třetí studie léčby revmatoidní artritidy, Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy.

Společnost Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD) očekává, že tyto léky budou kompletně připraveny pro jejich schválení již letos v roce 2019 a schváleny budou mezi lety 2020 a 2021. Vývoj antivirových léků je již pro společnost  dlouhou dobu chlebem a společnosti aktuálně patří v oblasti vývoje léků HIV přes padesát procent celosvětového trhu. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace  a zvýšily tak jejich zájem o akcie právě společnosti Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD) . Tato společnost má také plán v oblasti prevence proti HIV onemocnění rozšířit pokrytí této preventivní a dostupné péče pro každého. Cena akcie společnosti Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD) obchodního dne 29. ledna 2019  vzrostla jednodenně o + 2,47 % své předchozí ceny na hodnotu ve výši  69,59 USD za akcii. Tato akcie NASDAQ-GILD jen od začátku letošního roku 2019 zvýšila svoji cenu o + 11,25 % předchozí cenové hodnoty.

Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD) je americká bio farmaceutická společnost, která vyrábí, vyvíjí a prodává léky v oblasti lékařské péče. Název a logo společnosti odkazuje na balzám Galád, inspirovaný v roce 1965 ve hře Lanford Wilsona, který představoval podsvětí a dobrodružství patronů stejnojmenné kavárny. Společnost Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD) byla  založena před třiceti lety v roce 1987 ve Foster City, ve státě  Kalifornie, kde má také centrálu. Společnost má pobočky ve více jak třiceti zemích světa v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Po mnoho let od samotného založení se společnost soustředila na výrobu a výzkum antivirových léků, používaných při léčbě HIV, hepatitidy B, hepatitidy C a chřipky. V roce 2006  společnost Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD)  koupila dvě společnosti, které vyvíjely léky k léčbě pacientů s plicními chorobami. V současné době firma vyrábí řadu komerčně dostupných produktů, především léků proti hepatitidě C (Harvoni a Sovaldi).

Společnost Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD) také nedávno uvedla, že lék Truvada , který slouží proti prevenci HIV obstál v testech, jako účinný u nových infekcí a přispěl také k poklesu počtu nových onemocnění HIV na nejnižší úroveň od počátku epidemie v osmdesátých letech. Společnost Gilead Sciences, Inc. také mimo jiné nedávno uzavřela spolupráci v oblasti vývoje a výzkumu nových léků a terapií se společnostmi Precision BioSciences a Gadeta B.V. a nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí 2018, kde se nejvíce na tržbách podílely Spojené Státy, a to hodnotou 4,1 miliardy USD a Evropa 873 miliony USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD), která za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 26,107 miliard USD s provozním ziskem 14,124 miliard USD.  Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 4,628 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou na hodnotě 70,283 miliard USD s vlastním kapitálem 20,501 miliardy USD. Společnost zaměstnává 10.000 kmenových pracovníků.

Společnost Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ-GILD)  také vyplácí svým akcionářům atraktivní, pravidelnou kvartální dividendu. Dividendový výnos je aktuálně 3,28 %  p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 2,28 USD na akcii. Společnost se stala aktuálně velice lákavou u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií, díky pozitivních výsledků v oblasti třetí studie na léčbu revmatoidní artritidy, Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy, ale také díky nedávno zveřejněným hospodářským výsledkům za třetí čtvrtletí 2018 a navázání spolupráce v oblasti vývoje a výzkumu nových léků a terapií se společnostmi Precision BioSciences a Gadeta B.V..  Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu očekávat růst ceny akcie, kdy byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 88,15 USD za akcii.