BTC a USD FX24

Nárůst Bitcoinu se blíží ke klíčovému testu

10.5.2018

Analytici trhu s virtuálními měnami  naznačují, že by se investoři měli uchýlit momentálně raději k akciím. Kryptoměna číslo jedna  a to Bitcoin (BTC) totiž vstupuje do kritické fáze.

Bitcoin (BTC), kterému odpovídá 36,1 % hodnoty všech kryptoměn, sice  překonal v závěru minulého týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2018 jako 18-tý v pořadí odpor hranice 10 000 USD za BTC a dosáhl tak na 200denní klouzavý průměr ve výši10 015 USD, ale aktuálně během čtvrtka 10.května 2018 tato virtuální měna Bitcoin (BTC) se na trhu kryptoměn GDAX obchodovala v kurzu ve výši 9.361,38 USD za BTC.  Tento tak zvaně klouzavý průměr je velmi pozorně sledován technickými obchodníky a v současnosti se již nachází pod klíčovou hranicí 10.000 USD za BTC.

"Bitcoin se stále drží nad 9000 dolary a zatím to s ním vypadá dobře. Může to ale dospět do situace, kdy se výdrž a odolnost proti poklesu změní v neschopnost dále růst," napsal Jani Ziedins z Cracked Market. Poté, co Bitcoin v uplynulých týdnech zamrznul mezi 9 500 a 10 000 USD, Ziedins varuje, že navzdory nedávnému návratu digitálních měn nemusí jít o předzvěst růstu. "Musíme být velmi opatrní, kryptoměny je stále lepší prodat, než do nich vkládat další finance."Jeden Bitcoin měl v minulém týdnu (v 18-tém týdnu roku 2018) na burze Kraken naposledy hodnotu 9 628,02 USD, o 0,3 % méně než minulý čtvrtek 3.5.2018.

K digitálním měnám a obzvláště pak k Bitcoinu se nepříliš pochvalně vyjádřili v rámci společné televizní debaty dva globální američtí investoři a to pánové Bill Gates a Warren Buffet, kde věhlasný a světověuznávaný globální investor pan Warren Buffet prohlásil, že s kryptoměnami je to stejné jako s jedem na krysy – nejprve  drobky návnady chutnají sladce a pak dotyčného zahubí. Nicméně s naprosto seriózním upozorněním ke klientům přistupují i renomované investorské společnosti a bankovní domy, které aktuálně varují klienty před značnými investicemi do těchto měn. Ovšem faktem zůstává, že právě odliv investorů nemusí způsobit zákonitý pokles těchto měn, ale vzhledem k vysoké volatilitě a následnému značnému zisku láká tato forma zhodnocování i nadále značný počet investorů, kteří jsou ochotni podstoupit nadprůměrné riziko, které se v mnoho případech plně vyplácí, uvádějí analytické zdroje.