KO bottle FX24

Coca-Cola Company je největším sponzorem Premier League

30.10.2018

Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) se dohodla na uzavření smlouvy, jako největší partner fotbalu Premier League a stala se tak sedmým a posledním obchodním partnerem fotbalu Premier League.

Tato smlouva, která bude na tři a půl roku začíná v lednu roku 2019. Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) také sponzorovala mistrovství EFL (Anglickou fotbalovou ligu) po dobu šesti let až do roku 2010 a aktuálně sponzoruje fotbalový mistrovský pohár a olympijské hry. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Coca-Cola Company (NYSE-KO), kdy se cena akcie (NYSE-KO) obchodního den 29. října 2018 zvýšila o 1,18 % své ceny na hodnotu 46,46 USD za akcii.

Akciová společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) je globální výrobce a prodejce nealkoholických nápojů s více než 500 značkami u kterých figuruje jako přímý výrobce, nebo vlastník licence pro výrobu. Mezi nejznámější značky patří stejnojmenný nápoj Coca-Cola, vyráběná v různých variacích a distribuovaná doslova po celém světě. Společnost Coca-Cola byla založena před 131 lety, dne 8. května roku 1986 a od roku 1919 má sídlo ve městě Atlanta, ve státě Georgia na území USA. Coca Cola název vznikl ze dvou hlavních ingrediencí, a to z listů koky, která se pěstuje v Argentině , Bolívii , Kolumbii , Ekvádoru a Perua, a s ořechů koly, který obsahuje kofein a nachází se ve střední Africe. Recept společnosti Coca Cola zůstává obchodním tajemstvím. Ve všech svých pobočkách zaměstnává svých 61.800 kmenových pracovníků.

Generální ředitel společnosti Coca-Cola Jon Woods pro Velkou Británii a Irsko, řekl „Máme dlouholeté a bohaté zkušenosti v oblasti sponzoringu ve sportu, zejména ve fotbale, kde společnost investovala nemalé prostředky, které bude chtít zhodnotit prostřednictvím reklamy všech svých značek.“ Výkonný ředitel Premier League pro veřejná média sdělil, že se v předchozích sponzorských akcích ukázalo, že jsou tyto sponzorské akce silným přínosem pro fanoušky po celém světě s lákavými nápady. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Coca-Cola Company (NYSE-KO), která také v září letošního roku odkoupila řetězec kaváren Costa Coffe za 5,1 miliard USD a má v plánu do roku 2022 zvýšit počet poboček Costa Coffee v Číně ze 449 na 1.200 provozoven. Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 35,410 miliard USD s provozním ziskem 7,501 miliard USD, po odečtení všech nákladů byl její čistý zisk 1,248 miliard USD.  Celková aktiva  společnosti jsou  87,896 miliard USD s vlastním kapitálem 17,072 miliard USD.

Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) také vyplácí svým akcionářům atraktivní kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 3,36 % p.a. a  vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 1,56 USD na akcii. Společnost také aktuálně zveřejnila datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy) bude dne 29. listopadu tohoto roku 2018 a Pay Date (datum vyplacení dividendy) byl stanoven na 14. prosince tohoto roku. Díky skutečnostem, kdy se společnost dohodla na uzavření smlouvy, jako největší partner fotbalu Premier League, ale také nedávno odkoupila řetězec Costa Coffee a zároveň již má aktuálně známý den pro vyplacení dividendy, tak se stala akcie (NYSE-KO) velice atraktivní pro investory, kdy lze očekávat podle analytiků makléřských společností a finanční stratégů investičních bank v krátkodobém,  až  střednědobém investičním horizontu pokračující nárůst ceny akcie a byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu  ve výši 50,93 USD za akcii.