BTC FB

Bitcoin nadále oslabuje

23.11.2018

Virtuální kryptoměna Bitcoin (BTC) na burze těchto virtuálních měn nadále oslabuje a analytici spolu s investory si kladou otázku kam až může tato velmi populární a nejrozšářenější virtuální měna klesnout.

 

V průběhu tohoto poklesu, který trvá již několik týdnů letošního roku 2018 se množí představy, které udávají, že jednou z nejsilnějších hranic a tak zvaného pomyslného dna může být hranice 1.000 USD za BTC. Avšak ještě v začátku měsíce listopadu 2018 byla touto hranicí pomyslného dna částka na hranici 4.500 USD za BTC, která již v tomto 47.týdnu roku 2018 byla překonána a aktuálně během pátečního evropského dopoledne  23.11.2018 se 1 BTC zhruba v čase  8:56 CET obchodoval  na trhu GDAX (Coinbase) na směnné hodnotě vůči americkému dolaru (USD) v částce 4.237,01USD za BTC s dosavadním denním poklesem své ceny o – 6,40 % kurzu vůči USD.

 

Tento pokles  kryptoměny Bitcoin vůči ostatním světovým měnám nejen vůči USD  probíhá i přesto a v okamžiku, kdy hodnota amerického dolaru mírně na mezinárodním devizovém trhu – Forex trhu poklesla. Podle dolarového indexu DXY (US Dollars Currency Index) vykazuje americký dolar dne 23.11.2018, zhruba v čase 8:46 CET svoji indexovou hodnotu ve výši 96,46 USD bodů s dosavadním denním poklesem  o – 0,26  % své předchozí bodové hodnoty. V porovnání s jednotnou evropskou měnou euro (EUR) vykazuje  BTC  v uváděném dni a zhruba čase 8:58 CET svůj pokles a to o - 6,62 %  svého dosavadního kurzu na směnné hodnotě ve výši 3.709 ,00  EUR za BTC.

 

Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů.

 

Nicméně podle finančních stratégů a analytiků makléřských společností stále trh s kryptoměnami a zejména s Bitcoinem (BTC) představuje jedno z úplně největších investičních příležitostí pro neskutečně rychlou tvorbu zisku, ale rovněž tak i ztráty v současnosti na globálním finančním trhu. Vzhledem k tomu, že trh kryptoměn včetně BTC není nikým regulován resp.žádnou oficiální finanční autoritou v podobě centrální banky či komise je zde značný prostor pro skutečnou volnou cenotvorbu na základě aktuální poptávky a nabídky což láká stále čím dál tím více investorů. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na umírněné, avšak nikoliv skeptické analytiky finančního trhu lze předpokládat, že až dostatečný časový horizont prověří vlastní vývoj a budoucnost BTC a ostatních kryptoměn.