AT and T

AT&T Inc. dokončila akvizici společnosti APPNEXUS

21.9.2018

Společnost AT&T Inc. (NYSE-T) dokončila akvizici telekomunikačního gigantu společnosti AppNexus za 1,6 miliardy USD. Společnost AppNexus je globální společnost zabývající se internetovými technologiemi.

Tato společnost AppNexus provozuje největší nezávislý trh na světě pro digitální reklamu a výkonnou podnikovou technologii pro kupující a prodejce digitálních reklam. Generální ředitel společnosti AT&T Inc, pan Brian Lasser řekl „Je to důležitý milník v naší společnosti, díky které jsem nadšený, protože prostředí AppNexus bude znamenat pro naší společnost významný pokrok v oblasti kvalitní digitální reklamy dnes a v budoucnu, ale také bezpečnější, efektivnější a průhlednější pro středí pro naše dodavatele a spotřebitele.“ Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcí právě společnosti AT&T Inc. (NYSE-T), kdy cena akcie byla obchodního dne 20. září 2018 na hodnotě 33,44 USD s jednodenním růstem o + 0,21 % své ceny.

AT&T Inc. (NYSE-T)  je Americká holdingová společnost, která byla založena dne 3. března roku 1885 v New Yourku v USA. Společnost se rozvíjela od začátku svého založení jako celostátní telefonická sít Spojených Států. Společnost aktuálně provozuje digitální cestou komunikační  služby, telefonní služby a internetové připojení pro veškerou práci a zábavu po internetu ve Spojených státech a na celém světě. Mezi její čtyři segmenty služeb patří, Business Solutions  (obchodní řešení), Entertainment Group (zábavná společnost), Consumer Mobility (spotřebitelská mobilita) a mezinárodní spotřebitelské oblasti mobility. Segment Business Solutions zahrnuje různé kategorie, včetně bezdrátových služeb, pevných strategických služeb, starších hlasových a datových služeb a bezdrátových zařízení. Segment Entertainment Group (poskytuje videa, internet a hlasové komunikační služby pro rezidenční zákazníky na území Spojených států. Segment Consumer Mobility poskytuje bezdrátové služby pro spotřebitele a velkoobchodníky a odběratelé, kteří se nacházejí na území Spojených států a mezinárodní Segment, který poskytuje videa zábavných služeb pro domácnosti v Latinské Americe, a bezdrátové datové a hlasové komunikační služby pro spotřebitelské a firemní zákazníky ve státě Mexiko.

Společnost AT&T Inc. (NYSE-T) aktuálně staví na globálním posílení v oblasti cílené reklamy prostřednictvím technologie AppNexus, pro prémiovou nabídku video obsahu a distribuce. Společnost AT&T Inc. má aktuálně více než 170 milionů přímých vztahů se spotřebiteli v rámci svých bezdrátových a širokopásmových služeb a videa. Společnost AT&T Inc. (NYSE-T)  také díky prostředí AppNexus rozšiřuje celosvětovou reklamu a analýzy do Asie, Tichomoří, Austrálie, Evropy a Latinské Ameriky. Odbornost společnosti AppNexus v oblasti strojního učení, inženýrství a pokročilé analýzy urychlí a rozšíří nabídku nabízených reklam společnosti AT & T v rámci svého portfolia. Společnost AT&T Inc. (NYSE-T) také mimo jiné nedávno zahájila v USA provoz mobilní sítě 5G a také aktivně pracuje na svých stanovených cílech pro letošní rok, kde si stanovila být první americkou společností, která zavede mobilní služby 5G do konce letošního roku i mimo USA. Společnost AT&T Inc. (NYSE-T) pro veřejná média také uvedla, že budoucí technologie 5G umožní budoucím vozidlům bezpečné řízení s řidičem i bez něj, které se dokáže rozhodovat v reálném čase na základě informací, které přesahují jednotlivé snímače na palubě samotného vozidla, kde budou mít automobily schopnost "vidět" například za roh ulice a na delší vzdálenosti, než řidič.

Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti AT&T Inc. (NYSE-T), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 190,546 miliard USD. Po odečtení všech nákladu společnost vytvořila čistý zisk 29,450 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy 444,097 miliard USD s vlastním kapitálem 140,861 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 254.000 kmenových pracovníků. Společnost  AT&T Inc. (NYSE-T) také vyplácí svým investorům atraktivní kvartální dividendu, kde je dividendový výnos 5,98 % p.a. a výše vlastní dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 2,00 USD na akcii. Na základě těchto aktuálních  skutečností, kdy společnost dokončila akvizici za 1,6 miliardy USD telekomunikačního gigantu společnosti AppNexus, ale také díky cíli společnosti do konce letošního roku rozšířit siť 5G mimo území USA, se stal titul velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií (NYSE-T), kde lze očekávat podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie  AT&T Inc. (NYSE-T), kde byla stanovena cílová cena s  odhadem potencionální ceny akcie na hodnotu 39,00 USD za akcii.