USD FED pack FX24

Americký dolar využil slabosti eura

9.1.2018

Americký dolar (USD) v pondělí dne 8.ledna 2018  stoupl  v rámci obchodování na mezinárodním devizovém trhu – Forex trhu na více než týdenní maximum oproti ostatním světovým měnám, a to dle analytiků makléřských společností a odborníků na devizový trh zejména díky tomu, že na tomto trhu došlo k propadu jednotné evropské měny euro (EUR). Podle těchto expertů na trh s měnovými páry totiž někteří investoři ve větším rozsahu než je obvyklé využili nedávného nárůstu eura a rychle ho odprodali a tím si zafixovali svůj dosavadní krátkodobý zisk dosažený z obchodu s měnovým párem EUR/USD jehož aktuální hodnota dne 9.1.2018, zhruba v čase 7:57 CET byla na hodnotě vzájemného směného kurzu ve výši 1,1957 USD za EUR s pokračujícím dosavadním denním poklesem eura o – 0,07 % kurzu vůči americkému dolaru. 

V uváděném dni  a čase  již ovšem dolarový index DXY (US Dollars Currency Index), který porovnává americký dolar (USD)  s hlavními šesti světovými měnami poklesl o -  0, 03 % bodové hodnoty dle tohoto indexu v dosavadním denním porovnání  na 92,33USD bodů. Tento index DXY ještě v průběhu včerejšího obchodního dne 8.ledna 2018 vykazoval svůj denní růst o + 0,46 % USD bodů a denní pokles jednotné evropské měny euro (EUR) v percentuálním vyjádření změny kurzu měnového páru EUR)USD představovalo oslabení o – 0,57 % kurzu vůči USD.  Ve čtvrtek 4.1.2018 ještě euro vykazovalo  téměř čtyřměsíčního maxima při kurzu tohoto měnového páru EUR / USD ve výši  1,2089 USD za EUR.

 

Společná evropská měna poslední týdny rostla v očekávání změn v monetární politice Evropské centrální banky, ale ztratila půdu pod nohama po zprávě o indexu spotřebitelských cen za prosinec v eurozóně, která nesplnila očekávání. "Euro se s nárůstem přes 1,20 USD dostalo trochu mimo svoje možnosti," řekl Brad Bechtel, ředitel FX v Jefferies v New Yorku. "Nyní se jedná o přirozenou korekci ceny, která podporuje dolar.", doplnil pan Bechtel. Americký dolar (USD) na rozdíl od eura (EUR) našel jistou podporu ve vesměs solidních ekonomických datech z USA z minulého týdne.  Britská libra (GBP) posílila vůči celkově slábnoucímu euru poté, co obměna členů vlády rozptýlila politickou nejistotu, která britskou měnu poslední dobou zatěžovala, avšak aktuálně dne 9.1.2018, zhruba v čase 8:15 CET se měnový pár EUR/GBP obchoduje v kurzu 0,8823 GBP za EUR s dosavadním denním posílením eura o + 0,07 % vůči britské libře.

 

Kanadský dolar (CAD) byl proti svému americkému protějšku americkému dolaru (USD) o něco slabší. Kanadské společnosti zůstávají nadále optimistické, a to navzdory známkám nedostatku pracovní síly. Aktuálně dne 9.1.2018, zhruba v čase 8:17 CET se tento měnový pár USD/CAD obchoduje v kurzu 1,2401 CAD za USD s dosavadním denním posílením CAD o + 0,14 % vůči USD.

Kryptoměna bitcoin (BTC) se propadla poté, co stránka CoinMarketCap, která zobrazuje ceny a tržní kapitalizaci více než 1300 kryptoměn v reálném čase, odstranila z nabídky ceny na jihokorejských burzách. Kryptoměně neprospěly ani zprávy o tom, že korejští finanční úředníci prověřují šest korejských bank, které institucím nabízí účty s digitálními měnami. Bitcoin klesl o 6,35 % na 15 100,04 USD podle lucemburské Bitstamp exchange. Během dne klesl až na 13 900 USD. Aktuálně dne 9.1.2018, zhruba v čase 8:21 CET  se tato kryptoměna BTC obchoduje na GDAX v kurzu  15.054 USD za BTC.